Ja sa milionë euro i kanë fituar Liverpool dhe Tottenham me arritjen në finale të Champoins League

Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë skuadrat finaliste të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019.....

Lexoni me Shume...

Card image cap

Premier League

Manchester City pritet ta dërgojë sërish në huazim Arijanet Muriqin

Maj, 9

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, pritet ta dërgojë përsëri Arijanet Muriqin në huazim Portieri shqiptar u rikthye në janar te ‘Citizens’, pas lëndimit që pësoi Claudio Bravo, ndërsa paraprakisht ishte në huazim te skuadra holandeze, NAC Breda....

Lexoni më shumë
Card image cap

BundesLiga

Bayerni ndalet nga Leipzigu, Dortmundi i afrohet në vetëm dy pikë

Maj, 9

Edhe pse Bayern Munichu e dominoi ndeshjen, ata nuk arritën ta mposhtin portierin e RL Leipzig, Peter Gulacsi. Bavarezët i kanë vështirësuar gjërat vetes për titull, pasi Borussia Dortmundi ka arritur ta mposhtë Dusseldorfin....

Lexoni më shumë
Card image cap

Premier League

Klubet angleze shkruajnë historinë sonte në UEFA."

Maj, 9

Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës janë dominuar nga të njëjtat vende gjatë viteve të fundit, mirëpo asnjëherë më parë nuk ka ndodhur që katër finalistët në këto dy gara të jenë nga i njëjti vend. Këtë gjë, Anglia mund ta arrijë sonte. Spanja, Anglia, Itali dhe Gjermania i kanë të garantuara të paktën […]

Lexoni më shumë
Card image cap

Ipko Superligë

Derbi I Sezonit Në Kosovë Referohet Me Gjashtë Gjyqtarë

Shkurt, 12

Për herë të parë në Kosovë, një ndeshje e futbollit do të referohet nga gjashtë gjyqtarë, përfshirë këtu dy gjyqtarë prapa portave. Derbi më i madh i deritanishëm në këtë sezon të Ipko Superligës së Kosovës, mes Prishtinës dhe Llapit, i cili do të zhvillohet të shtunën, do të referohet nga gjyqtari më i suksesshëm në Kosovë deri më tani, Genc Nuza.

Lexoni më shumë

Rreth Ne

Lajmet me te reja, dhe me te sakta rreth sportit! Gjithashtu ketu mund te shikoni te gjitha ndeshjet drejtperdrejt .