Card image cap

BundesLiga

RB Leipzig Dhe Bayern Munich – Drejtpërdrejt (LIVE)."

Maj, 9

Bayern Munich do të jetë mysafir i RB Leipzig në javën e 33-të në Bundesliga. Kampionët në fuqi të Gjermanisë në rast fitoreje do të mbronin titullin e kampionit. Ndërkohë RB Leipzig ka siguruar pozitën e tretë dhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm. Vendasit synojnë që ta prishin festën e bavarezëve, të cilëve mund t’i mjaftojë edhe një barazim në rast se Dortmund humb për ta festuar titullin. Dy trajnerët tanimë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë takim.

Shikoni Ketu
Card image cap

Europa Lige

Chelsea Dhe Eintracht Frankfurt – Drejtpërdrejt (LIVE)

Shkurt, 12

Chelsea dhe Eintracht Frankfurt do ta zhvillojnë ndeshjen e dytë mes tyre në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë në Gjermani u mbyll 1-1 dhe lë hapur gjithçka për ndeshjen e dytë. Muarizio Sarri beson që skuadra e tij mund ta prek finalen dhe për këtë në fushë është futur me formacion sulmues. Nga minuta e parë do të luajë treshja Willian, Giroud dhe Eden Hazard. Në anën tjetër gjermanët që kanë shumë talente në skuadër do të tentojnë befasinë, siç kanë bërë disa herë. Nga minuta e parë Frankfurti starton me Kostic, Rebic e Jovic. Ndeshja fillon në ora 21:00..

Shikoni Ketu

Rreth Ne

Lajmet me te reja, dhe me te sakta rreth sportit! Gjithashtu ketu mund te shikoni te gjitha ndeshjet drejtperdrejt .

Rrjetet Sociale

  1. YouTube
  2. Twitter
  3. Facebook